Advanced Cable Ties, Inc. AL-13-150-DL-IT-30-L
Part No.:
AL-13-150-DL-IT-30-L
Manufacturer:
Advanced Cable Ties, Inc.
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
AL-13-150-DL-IT-30-L.pdf
Description:
CBL TIE DB LOCK BLK 150LB 1.129'
Shipping
AL-13-150-DL-IT-30-L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advanced Cable Ties, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Double Locking
Length - Approximate:
13.5"
Bundle Diameter:
1.30" (33.00mm)
Width:
0.503" (12.78mm)
Length - Actual:
1.129' (344.09mm)