Panasonic Industrial Automation Sales AKT71131001
Part No.:
AKT71131001
Datasheet:
AKT71131001.pdf
Shipping
AKT71131001 Specifications
Series:
KT7
Input Range:
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:
Analog, Solid State
Communications:
RS-485 (Modbus)
Display Characters - Height:
0.291" (7.40mm), 0.291" (7.40mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC