Panasonic Industrial Automation Sales AKT41131401
Part No.:
AKT41131401
Datasheet:
AKT41131401.pdf
Shipping
AKT41131401 Specifications
Series:
KT4
Input Range:
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:
Analog, Relay, Solid State
Communications:
RS-485 (Modbus)
Display Characters - Height:
0.401" (10.20mm), 0.347" (8.80mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm