Panasonic Industrial Automation Sales AKT4113100
Part No.:
AKT4113100
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Process, Temperature
Package:
Datasheet:
AKT4113100.pdf
Description:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Shipping
AKT4113100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
KT4
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Input Range:
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:
Analog, Relay
Control Method:
On/Off, Proportional (PID)
Communications:
Number of Characters Per Row:
4, 4
Display Type:
LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:
0.401" (10.20mm), 0.347" (8.80mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm