Panasonic Industrial Automation Sales AKT2112200
Part No.:
AKT2112200
Datasheet:
AKT2112200.pdf
Description:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Shipping
AKT2112200 Specifications
Packaging:
Bulk
Input Range:
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:
Relay, Solid State, Voltage (External SSR)
Display Characters - Height:
0.343" (8.70mm)
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 45.00mm x 22.20mm