Abracon LLC AIUR-02H-330J
Part No.:
AIUR-02H-330J
Datasheet:
AIUR-02H-330J.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 80 MOHM TH
Shipping
AIUR-02H-330J Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)