Abracon LLC AISM-1812H-331M-T
Part No.:
AISM-1812H-331M-T
Datasheet:
AISM-1812H-331M-T.pdf
Shipping
AISM-1812H-331M-T Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
90 mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)