Abracon LLC AISM-1812H-331K
Part No.:
AISM-1812H-331K
Datasheet:
AISM-1812H-331K.pdf
Description:
INDUCTOR MOLDED WOUND SMD
Shipping
AISM-1812H-331K Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
90 mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)