Abracon LLC AISM-1812H-2R2M-T
Part No.:
AISM-1812H-2R2M-T
Datasheet:
AISM-1812H-2R2M-T.pdf
Shipping
AISM-1812H-2R2M-T Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
850 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
65MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)