Abracon LLC AISC-0402F-48NM-T
Part No.:
AISC-0402F-48NM-T
Datasheet:
AISC-0402F-48NM-T.pdf
Description:
FIXED INDUCTOR
Shipping
AISC-0402F-48NM-T Specifications
Series:
AISC-0402F
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
48 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)