PUI Audio, Inc. AI-4028-P-SP32-R
Part No.:
AI-4028-P-SP32-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
AI-4028-P-SP32-R.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 12V 40X40MM PNL MNT
Shipping
AI-4028-P-SP32-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
AI
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
4 ~ 32V
Frequency:
2.8kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
1.5 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
98dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
9mA
Port Location:
Side
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Panel Mount
Termination:
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.187" (4.75mm)
Size / Dimension:
1.575" L x 1.575" W (40.00mm x 40.00mm)