PUI Audio, Inc. AI-3035-TT-12V-R
Part No.:
AI-3035-TT-12V-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
AI-3035-TT-12V-R.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 12V 30.2MM TH
Shipping
AI-3035-TT-12V-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
AI
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
3 ~ 20V
Frequency:
3.5kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
110dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
12mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
1.189" Dia (30.20mm)