Analog Technologies AHV30V18KVR5MAW
Part No.:
AHV30V18KVR5MAW
Manufacturer:
Analog Technologies
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
AHV30V18KVR5MAW.pdf
Description:
High Voltage - Non-Isolated
Shipping
AHV30V18KVR5MAW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Analog Technologies
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Voltage - Input (Min):
27V
Voltage - Input (Max):
32V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
0 ~ 18000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500µA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
60%
Operating Temperature:
-20°C ~ 65°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.94" L x 3.54" W x 1.18" H (100.0mm x 90.0mm x 30.0mm)