YAGEO AHA50AJB-20R
Part No.:
AHA50AJB-20R
Datasheet:
AHA50AJB-20R.pdf
Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 20 OHM 1%
Shipping
AHA50AJB-20R Specifications
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)