YAGEO AHA10AFB-2R
Part No.:
AHA10AFB-2R
Datasheet:
AHA10AFB-2R.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 10W
Shipping
AHA10AFB-2R Specifications
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.748" L x 0.787" W (19.00mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max):
0.429" (10.90mm)