YAGEO AHA10AFB-25R
Part No.:
AHA10AFB-25R
Datasheet:
AHA10AFB-25R.pdf
Description:
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 10W
Shipping
AHA10AFB-25R Specifications
Resistance:
25 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.748" L x 0.787" W (19.00mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max):
0.429" (10.90mm)