ITG Electronics, Inc. AH43328B-R15KHF
Part No.:
AH43328B-R15KHF
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
AH43328B-R15KHF.pdf
Description:
SMD Power Bead 0.15uH 0.195mOhm
Shipping
AH43328B-R15KHF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Series:
AH43328B
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
86A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.2mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.437" L x 0.319" W (11.10mm x 8.10mm)
Height - Seated (Max):
0.311" (7.90mm)