Isabellenhuette USA A-H2-R010-F1-K2-0.1
Part No.:
A-H2-R010-F1-K2-0.1
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Category:
Through Hole Resistors
Package:
4-SIP
Datasheet:
A-H2-R010-F1-K2-0.1.pdf
Description:
RESISTOR - ISA-PLAN PRECISION TH
Shipping
A-H2-R010-F1-K2-0.1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Series:
A-H
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Features:
Temperature Coefficient:
30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 140°C
Supplier Device Package:
4-SIP
Size / Dimension:
1.496" L x 0.197" W (38.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.00mm)