Tripp Lite AGPH24010
Part No.:
AGPH24010
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
AGPH24010.pdf
Description:
LINE FILTER 240VAC 10A CHASS MNT
Shipping
AGPH24010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
240V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
10 A