Tripp Lite AGPH12010
Part No.:
AGPH12010
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
AGPH12010.pdf
Description:
LINE FILTER 120VAC 10A CHASS MNT
Shipping
AGPH12010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
120V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
10 A