Taoglas Limited AGGBP.25B.07.0060A
Part No.:
AGGBP.25B.07.0060A
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AGGBP.25B.07.0060A.pdf
Description:
RF ANT 1.561/1.575GHZ CER 60MM
Shipping
AGGBP.25B.07.0060A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Frequency Range:
1.559GHz ~ 1.61GHz
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
3
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
27dBi, 25.5dBi, 26dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 60mm, LNA, Filter
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.311" (7.90mm)