L3 Narda-MITEQ AGC-7-300/400AC
Part No.:
AGC-7-300/400AC
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
AGC-7-300/400AC.pdf
Description:
IC RF AMP 300MHZ
Shipping
AGC-7-300/400AC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AGC
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
300MHz
P1dB:
Gain:
Noise Figure:
6dB
RF Type:
Voltage - Supply:
±15V
Current - Supply:
350mA
Test Frequency:
300MHz