Orient Display AFY240320B0-2.4N6NTM
Part No.:
AFY240320B0-2.4N6NTM
Manufacturer:
Orient Display
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
AFY240320B0-2.4N6NTM.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Shipping
AFY240320B0-2.4N6NTM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orient Display
Series:
AFY
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
2.4" (60.96mm)
Viewing Area:
36.72mm W x 48.96mm H