Freescale Semiconductor AFT20S015NR1
Part No.:
AFT20S015NR1
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
TO-270AA
Datasheet:
AFT20S015NR1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V TO270-2
Shipping
AFT20S015NR1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Freescale Semiconductor
Series:
Package/Case:
TO-270AA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.17GHz
Gain:
17.6dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
132 mA
Power - Output:
1.5W
Voltage - Rated:
65 V