Abracon LLC AFII-LC-0049-Q
Part No.:
AFII-LC-0049-Q
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
AFII-LC-0049-Q.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS UWB 0805
Shipping
AFII-LC-0049-Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AFII-LC
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
7GHz Center
Bandwidth:
1.6GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.9dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.037" (0.95mm)