Assmann WSW Components AFFC-100-10-203-11
Part No.:
AFFC-100-10-203-11
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
AFFC-100-10-203-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 8"
Shipping
AFFC-100-10-203-11 Specifications
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
8.000" (203.20mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)