Assmann WSW Components AFFC-100-10-153-11
Part No.:
AFFC-100-10-153-11
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
AFFC-100-10-153-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 6"
Shipping
AFFC-100-10-153-11 Specifications
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
6.000" (152.40mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)