Assmann WSW Components AFFC-100-10-102-11
Part No.:
AFFC-100-10-102-11
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
AFFC-100-10-102-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 4"
Shipping
AFFC-100-10-102-11 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)