Assmann WSW Components AFFC-050-30-051-11
Part No.:
AFFC-050-30-051-11
Datasheet:
AFFC-050-30-051-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 2"
Shipping
AFFC-050-30-051-11 Specifications
Number of Conductors:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)