Altech Corporation AFF-2020G-120VAC
Part No.:
AFF-2020G-120VAC
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
AFF-2020G-120VAC.pdf
Description:
FILTER FAN 120VAC 46CFM 49"X49"
Shipping
AFF-2020G-120VAC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Altech Corporation
Series:
APL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
Fan, AC, Square, 46 CFM
Size / Dimension:
0.049" L x 0.049" W (1.24mm x 1.24mm)