Abracon LLC AFBC-Q4532-121-T
Part No.:
AFBC-Q4532-121-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AFBC-Q4532-121-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 5A 1LN
Shipping
AFBC-Q4532-121-T Specifications
Series:
AFBC-Q4532
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
5A
DC Resistance (DCR) (Max):
20mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)