Abracon LLC AFBC-Q3211-151-T
Part No.:
AFBC-Q3211-151-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AFBC-Q3211-151-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 2A 1LN
Shipping
AFBC-Q3211-151-T Specifications
Series:
AFBC-Q3211
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)