Abracon LLC AFBC-Q0805G-221-T
Part No.:
AFBC-Q0805G-221-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AFBC-Q0805G-221-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0.4A 1LN
Shipping
AFBC-Q0805G-221-T Specifications
Series:
AFBC-Q0805G
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
400mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)