Abracon LLC AFBC-Q0805-170-T
Part No.:
AFBC-Q0805-170-T
Datasheet:
AFBC-Q0805-170-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 17 OHM 0805 1LN
Shipping
AFBC-Q0805-170-T Specifications
Impedance @ Frequency:
17 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
600mA
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)