Abracon LLC AFBC-Q0603-151-T
Part No.:
AFBC-Q0603-151-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AFBC-Q0603-151-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 2A 1LN
Shipping
AFBC-Q0603-151-T Specifications
Series:
AFBC-Q0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.031" (0.80mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)