Abracon LLC AFBC-Q0402-151-T
Part No.:
AFBC-Q0402-151-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AFBC-Q0402-151-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0402 1LN
Shipping
AFBC-Q0402-151-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AFBC-Q0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)