Abracon LLC AFAC5867-S698
Part No.:
AFAC5867-S698
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AFAC5867-S698.pdf
Description:
RF ANT 4G/LTE FLEX PRINTED
Shipping
AFAC5867-S698 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AFAC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
829MHz, 2.2GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
2
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.008" (0.20mm)