Same Sky (Formerly CUI Devices) AF500-202005
Part No.:
AF500-202005
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
AF500-202005.pdf
Description:
THERM PAD 20MMX20MM 1 SHT=190PC
Shipping
AF500-202005 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
AF500
Packaging:
Sheet
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
20.00mm x 20.00mm
Thickness:
0.0197" (0.500mm)
Material:
Non-Silicone
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.0W/m-K