ATP Electronics, Inc. AF1T92STCJ-7BEXP
Part No.:
AF1T92STCJ-7BEXP
Manufacturer:
ATP Electronics, Inc.
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
AF1T92STCJ-7BEXP.pdf
Description:
SSD 1.92TB 2.5" TLC SATA III 5V
Shipping
AF1T92STCJ-7BEXP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ATP Electronics, Inc.
Series:
A600S
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
1.92TB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
560MB/s
Speed - Write:
500MB/s
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.90mm x 9.20mm