XP Power AEB45US24
Part No.:
AEB45US24
Datasheet:
AEB45US24.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 45W
Shipping
AEB45US24 Specifications
Series:
AEB45 (45W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1.88A
Power (Watts):
45 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
48" (1.22m)
Size / Dimension:
4.72" L x 2.05" W x 1.22" H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)