XP Power AEB45US19
Part No.:
AEB45US19
Datasheet:
AEB45US19.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 45W
Shipping
AEB45US19 Specifications
Series:
AEB45 (45W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
2.37A
Power (Watts):
45 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
48" (1.22m)
Size / Dimension:
4.72" L x 2.05" W x 1.22" H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)