XP Power AEB36US15
Part No.:
AEB36US15
Datasheet:
AEB36US15.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
Shipping
AEB36US15 Specifications
Series:
AEB36 (36W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
2.4A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
48" (1.22m)
Size / Dimension:
4.33" L x 1.97" W x 0.79" H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm)