Abracon LLC AEACCA115021-S698
Part No.:
AEACCA115021-S698
Datasheet:
AEACCA115021-S698.pdf
Description:
RF ANT 700/800MHZ BLAD SMA FAKRA
Shipping
AEACCA115021-S698 Specifications
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.655GHz
Antenna Type:
Blade
Number of Bands:
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
Fakra, SMA
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.228" (5.80mm)