Abracon LLC AEACAQ190012-S868
Part No.:
AEACAQ190012-S868
Datasheet:
AEACAQ190012-S868.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR IPEX MHF
Shipping
AEACAQ190012-S868 Specifications
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3.5dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
7.480" (190.00mm)