Abracon LLC AEACAC198013-S698
Part No.:
AEACAC198013-S698
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AEACAC198013-S698.pdf
Description:
RF ANT 700MHZ/800MHZ WHIP TILT
Shipping
AEACAC198013-S698 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AEAC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.655GHz
Antenna Type:
Whip, Tilt
Number of Bands:
2
VSWR:
3
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
7.795" (198.00mm)