Abracon LLC AEACAC054010-S915
Part No.:
AEACAC054010-S915
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AEACAC054010-S915.pdf
Description:
RF ANT 915MHZ WHIP STR SMA ML
Shipping
AEACAC054010-S915 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AEAC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
915MHz
Frequency Range:
880MHz ~ 950MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
3
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.807" (45.90mm)