Abracon LLC AEACAC053010Z-S433
Part No.:
AEACAC053010Z-S433
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AEACAC053010Z-S433.pdf
Description:
ANTENNA AUTO 433MHZ EXT WHIP
Shipping
AEACAC053010Z-S433 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AEAC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
433MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Whip, Tilt
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.102" (53.40mm)