Anatech Electronics Inc. AE9370B10979
Part No.:
AE9370B10979
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE9370B10979.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 9.37GHZ MOD
Shipping
AE9370B10979 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
9.37GHz Center
Bandwidth:
160MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.200" L x 0.780" W (81.28mm x 19.81mm)
Height (Max):
0.780" (19.81mm)