Anatech Electronics Inc. AE930B11464
Part No.:
AE930B11464
Package:
Module
Datasheet:
AE930B11464.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 930MHZ MODULE
Shipping
AE930B11464 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
930MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
1.6dB
Size / Dimension:
8.820" L x 2.090" W (224.03mm x 53.09mm)
Height (Max):
1.470" (37.34mm)