Anatech Electronics Inc. AE915B11738
Part No.:
AE915B11738
Package:
Module
Datasheet:
AE915B11738.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 915MHZ MODULE
Shipping
AE915B11738 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
915MHz Center
Bandwidth:
26MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
0.2dB
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
7.835" L x 3.394" W (199.00mm x 86.20mm)
Height (Max):
2.335" (59.30mm)